ERDN20-48
MEAN WELL Redundancy module Enclosed Metal 20A
ERDN20-48ERDN20-48ERDN20-48
Manufacturer Part No.
ERDN20-48
Schukat Part No.
ERDN20-48
Manufacturer
3 Pcs. in stock
Output current
20.000 A
Dimension: Width
  • 82 mm
Dimension: Height
  • 36 mm
Dimension: Depth
  • 99 mm
Input voltage min. DC
  • 36 V
Input voltage max. DC
  • 60 V
Output current
  • 20.000 A