A302-100-F3
MEAN WELL DC/AC inverter modified Sine 230V 100,0W
A302-100-F3A302-100-F3
Manufacturer Part No.
A302-100-F3
Schukat Part No.
A302-100-F3
Manufacturer
1 Pcs. in stock
Next Stock Receipt
Week 31/2026
5 Pcs.
Prices
Manufacturer bundle 30 Pcs.
Output voltage
230 V
Output Power
100 W
Input voltage min. DC
21 V
Input voltage max. DC
30 V
Series
  • A302-100
Product group
  • L9714
Dimension: Length
  • 170 mm
Dimension: Width
  • 60 mm
Dimension: Height
  • 65 mm
Weight
  • 550 g
Operating Temperature Min.
  • 0 °C
Operating Temperature Max.
  • 30 °C
Storage Temperature Min.
  • -30 °C
Storage Temperature Max.
  • 70 °C
Input
Nominal input voltage
  • 24 V
Input voltage min. DC
  • 21 V
Input voltage max. DC
  • 30 V
Efficiency
  • 90 %
Connection type, input
  • Cigarette Lighter Plug
Cable length, input
  • 65 cm
Output Power
  • 100 W
Output voltage
  • 230 V
Output voltage tolerance
  • -10.1 %
Output frequency tolerance
  • -1.1 %