HNP06I-120L6
HN-Power Wall Mount Power Supply 7,5W 12V 0,630A 5,5*2,1mm Barrel Plug
HNP06I-120L6
Manufacturer Part No.
HNP06I-120L6
Schukat Part No.
HNP06I-120L6
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 19 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle 48 Pcs.
Output Power
7.5 W
Output voltage
12 V
Output current
0.630 A
Connection type, output
5,5*2,1mm Barrel Plug
Series
  • HNP06I-USBL6
Product group
  • M5228
Dimension: Length
  • 56 mm
Dimension: Width
  • 27 mm
Dimension: Height
  • 73 mm
Weight
  • 67 g
Operating Temperature Min.
  • -10 °C
Operating Temperature Max.
  • 40 °C
Storage Temperature Min.
  • -20 °C
Storage Temperature Max.
  • 70 °C
Input
Mains frequency min.
  • 47 Hz
Mains frequency max.
  • 63 Hz
Input voltage min. AC
  • 90 V
Input voltage max. AC
  • 264 V
Input current
  • 0.45 A
Efficiency (at 10% load)
  • 77.12 %
Average efficiency
  • 81.65 %
No load power, less than
  • 0.08 W
Leakage current, max.
  • 0.25 mA
Inrush current, max.
  • 30 A
Power factor correction (PFC)
Connection type, input
  • Plug Adapter
Output Power
  • 7.5 W
Output voltage
  • 12 V
Output current
  • 0.630 A
Connection type, output
  • 5,5*2,1mm Barrel Plug
Isolation voltage I/P-O/P
  • 3,000 V