WSQ95BL-75
WSQ-A Heat shrink tube Polyolefin 2:1 9,5mm reel 75m blue
WSQ95BL-75WSQ95BL-75
Manufacturer Part No.
WSQ95BL-75
Schukat Part No.
WSQ95BL-75
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 1 Week
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 1 or multiple of 1)
Series
WSQ-A
Colour
blue
Length of Shrink Tubing
75 m
Diameter: before shrinkage
9.5 mm
Minimum shrinkage temperature
70 °C
Series
  • WSQ-A
Alternative Part Number
Product group
  • G8651
Colour
  • blue
Material
  • Polyolefin
Form of Delivery
  • reel
Features
  • - Thin walled radiation-interlaced polyolefin
    - Extremely flexible
Dimensions and Weights
Length of Shrink Tubing
  • 75 m
Diameter: before shrinkage
  • 9.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 125 °C
Minimum shrinkage temperature
  • 70 °C
Dielectric strength, min.
  • 20 kV/mm