WSQ64-500
WSQ Heat shrink tube Polyolefin 2:1 6,4mm 0,5m black
PCX064SWPCX064SW
Manufacturer Part No.
WSQ64-500
Schukat Part No.
PCX064SW
Manufacturer
600 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 11 Weeks
Diameter: before shrinkage
6.4 mm
Diameter: after shrinkage
3.2 mm
Minimum shrinkage temperature
120 °C
Diameter: before shrinkage
  • 6.4 mm
Diameter: after shrinkage
  • 3.2 mm
Wall Strength
  • 0.64 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 125 °C
Minimum shrinkage temperature
  • 120 °C
Dielectric strength, min.
  • 20 kV/mm