SBOX32BL
SBOX Heat shrink tube Polyolefin 2:1 3,2mm dispenserbox 15m blue
SBOX32BLSBOX32BL
Manufacturer Part No.
SBOX32BL
Schukat Part No.
SBOX32BL
Manufacturer
8 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 5 Weeks
Colour
blue
Length of Shrink Tubing
15 m
Diameter: before shrinkage
3.2 mm
Diameter: after shrinkage
1.6 mm
Minimum shrinkage temperature
120 °C
Colour
  • blue
Length of Shrink Tubing
  • 15 m
Diameter: before shrinkage
  • 3.2 mm
Diameter: after shrinkage
  • 1.6 mm
Wall Strength
  • 0.51 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 125 °C
Minimum shrinkage temperature
  • 120 °C
Dielectric strength, min.
  • 20 kV/mm