RRH-95-50-195
Essentra Components Ferrite ring RRH 19,5mm Ø5mm 153Ohm
RRH-95-50-195
Manufacturer Part No.
RRH-95-50-195
Schukat Part No.
RRH-95-50-195
270 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 300 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 5 or multiple of 5)
Dimension: Length
19.5 mm
Max. Cable diameter
5 mm
  • RRH
Alternative Part Number
Product group
  • D5311
Dimension: Length
  • 19.5 mm
Outer diameter
  • 9.5 mm
Diameter, inner
  • 5 mm
Technical Features
Max. Cable diameter
  • 5 mm
Impedance at 25 MHz
  • 98 Ohm
Impedance at 100 MHz
  • 153 Ohm