RRH-123-49-254
Essentra Components Ferrite ring RRH 25,4mm Ø4,88mm 264Ohm
RRH-123-49-254
Manufacturer Part No.
RRH-123-49-254
Schukat Part No.
RRH-123-49-254
100 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 23 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 100 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 10 or multiple of 10)
All prices net plus VAT. We do not deliver to private customers.
Fact Sheet
Series
RRH
Type
Ferrite ring
Features
- Ferrite material K5B
- For suppression of conducted interference
- Can be placed around the cable from the final assembly
- For household appliances and consumer electronics
Dimension: Length
25.4 mm
Max. Cable diameter
4.88 mm
Manufacturer
  • Essentra Components
Series
  • RRH
Alternative Part Number
Product group
  • D5321
Type
  • Ferrite ring
Features
  • - Ferrite material K5B
Dimensions and Weights
Dimension: Length
  • 25.4 mm
Outer diameter
  • 12.32 mm
Diameter, inner
  • 4.88 mm
Technical Features
Max. Cable diameter
  • 4.88 mm
Impedance at 25 MHz
  • 172 Ohm
Impedance at 100 MHz
  • 264 Ohm