RRC-26-13-30-M
Essentra Components Folding ferrite RRC 34mm 31mm Ø13mm
RRC-26-13-30-M
Manufacturer Part No.
RRC-26-13-30-M
Schukat Part No.
RRC-26-13-30-M
15 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 23 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 20 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 5 or multiple of 5)
All prices net plus VAT. We do not deliver to private customers.
Fact Sheet
Series
RRC
Type
Folding ferrite
Features
- Ferrite material K5B
- Snap-It for easy, subsequent mounting
- For suppression of conducted interference
- Are ideal for retrofitting to existing cables
- For consumer electronics such as monitor cables, printer cables, mouse cables and data cables
Dimension: Length
34 mm
Dimension: Width
31 mm
Max. Cable diameter
13 mm
Manufacturer
  • Essentra Components
Series
  • RRC
Alternative Part Number
Product group
  • D5131
Type
  • Folding ferrite
Features
  • - Ferrite material K5B
Dimensions and Weights
Dimension: Length
  • 34 mm
Dimension: Width
  • 31 mm
Outer diameter
  • 30.75 mm
Diameter, inner
  • 13 mm
Technical Features
Max. Cable diameter
  • 13 mm