DE16-2218-9.5
Essentra Components KDF Cable gland PVC (Polyvinylchlorid) black 4,5mm
KDF4.5-ESSKDF4.5-ESS
Manufacturer Part No.
DE16-2218-9.5
Schukat Part No.
KDF4.5-ESS
0 Pcs. in stock
Next Stock Receipt
Week 37/2026
2.400 Pcs.
Planned delivery time
Ø 24 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 5000 Pcs.
Cable Ø max.
4.5 mm
Diameter
  • 9.5 mm
Dimension: Height
  • 6 mm
Cable Ø max.
  • 4.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Max.
  • 80 °C