DE16-2218-16
Essentra Components KDF Cable gland PVC (Polyvinylchlorid) black 9mm
KDF09-ESSKDF09-ESS
Manufacturer Part No.
DE16-2218-16
Schukat Part No.
KDF09-ESS
11.500 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 24 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 600 Pcs.
Cable Ø max.
9 mm
Diameter
  • 16 mm
Dimension: Height
  • 6.5 mm
Cable Ø max.
  • 9 mm
Operating conditions
Operating Temperature Max.
  • 80 °C