X1G005351001912
Epson SMD quartz oscillator SPXO SG3225VEN LVDS 100MHz ±25ppm 3,2mm x 2,5mm x 1,2mm
X1G005351001912
Manufacturer Part No.
X1G005351001912
Schukat Part No.
X1G005351001912
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 16 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle 250 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 250 or multiple of 250)
Series
SG3225VEN
Frequency
100 MHz
Frequency tolerance
±25 ppm
Series
  • SG3225VEN
Alternative Part Number
  • SG3225VEN 100.000000MHz CDGA
Product group
  • D9548
Output Signal
  • LVDS
Dimension: Length
  • 3.2 mm
Dimension: Width
  • 2.5 mm
Dimension: Height
  • 1.2 mm
Operating conditions
Operating temperature range, min.
  • -40 °C
Operating temperature range, max.
  • 85 °C
Technical Features
Frequency
  • 100 MHz
Frequency tolerance
  • ±25 ppm
Operating voltage (V)
  • 3.46 V
Power consumption
  • 25 mA
Soldering temperature, max.
  • 260 °C
Rise time/fall time, max.
  • 3.5 ns
Symmetry at 50% VDD, min.
  • 45 %
Symmetry at 50% VDD, max.
  • 55 %