466A.10.0/5064
EPH DLR 24/XX-466A Motor control 10A 12V - 36V
466A.10.0/5064
Manufacturer Part No.
466A.10.0/5064
Schukat Part No.
466A.10.0/5064
Manufacturer
2 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 4 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 6 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 1 or multiple of 1)
All prices net plus VAT. We do not deliver to private customers.
Fact Sheet
Series
DLR 24/XX-466A
Type
Motor control
Rated current
10 A
Supply voltage, min.
12 V
Supply voltage, max.
36 V
Dimension: Length
140 mm
Dimension: Width
52 mm
Dimension: Height
124 mm
Manufacturer
  • EPH
Series
  • DLR 24/XX-466A
Product group
  • P3822
Type
  • Motor control
Termination Style
  • Spring clamp terminal 19-pole
Dimensions and Weights
Dimension: Length
  • 140 mm
Dimension: Width
  • 52 mm
Dimension: Height
  • 124 mm
Technical Features
Rated current
  • 10 A
Supply voltage, min.
  • 12 V
Supply voltage, max.
  • 36 V