460B.20.0/5059
EPH DLS 24/20-460B Motor control 20A 12V - 36V
460B.20.0/5059
Manufacturer Part No.
460B.20.0/5059
Schukat Part No.
460B.20.0/5059
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 4 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle 1 Pcs.
Series
DLS 24/20-460B
Rated current
20 A
Supply voltage, min.
12 V
Supply voltage, max.
36 V
Dimension: Length
120 mm
Dimension: Width
117 mm
Dimension: Height
52 mm
Series
  • DLS 24/20-460B
Product group
  • P3821
Dimension: Length
  • 120 mm
Dimension: Width
  • 117 mm
Dimension: Height
  • 52 mm
Technical Features
Rated current
  • 20 A
Supply voltage, min.
  • 12 V
Supply voltage, max.
  • 36 V