460B.10.0/5058
EPH DLS 24/10-460B Motor control 10A 12V - 36V
460B.10.0/5058
Manufacturer Part No.
460B.10.0/5058
Schukat Part No.
460B.10.0/5058
Manufacturer
1 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 8 Pcs.
Series
DLS 24/10-460B
Rated current
10 A
Supply voltage, min.
12 V
Supply voltage, max.
36 V
Dimension: Length
120 mm
Dimension: Width
117 mm
Dimension: Height
52 mm
Series
  • DLS 24/10-460B
Product group
  • P3820
Dimension: Length
  • 120 mm
Dimension: Width
  • 117 mm
Dimension: Height
  • 52 mm
Technical Features
Rated current
  • 10 A
Supply voltage, min.
  • 12 V
Supply voltage, max.
  • 36 V