360B.10.2/4056
EPH GS 24S/10-360B Motor control 10A 12V - 36V
360B.10.2/4056
Manufacturer Part No.
360B.10.2/4056
Schukat Part No.
360B.10.2/4056
Prices
Manufacturer bundle 1 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 1 or multiple of 1)
Series
GS 24S/10-360B
Rated current
10 A
Supply voltage, min.
12 V
Supply voltage, max.
36 V
Dimension: Length
72 mm
Dimension: Height
100 mm
Series
  • GS 24S/10-360B
Product group
  • P3812
Dimension: Length
  • 72 mm
Dimension: Height
  • 100 mm
Technical Features
Rated current
  • 10 A
Supply voltage, min.
  • 12 V
Supply voltage, max.
  • 36 V