360B.06.2/4053
EPH GS 24S/06-360B Motor control 6A 12V - 36V
360B.06.2/4053
Manufacturer Part No.
360B.06.2/4053
Schukat Part No.
360B.06.2/4053
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 4 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle 8 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 8 or multiple of 8)
All prices net plus VAT. We do not deliver to private customers.
Fact Sheet
Series
GS 24S/06-360B
Type
Motor control
Rated current
6 A
Supply voltage, min.
12 V
Supply voltage, max.
36 V
Dimension: Length
72 mm
Dimension: Height
100 mm
Manufacturer
  • EPH
Series
  • GS 24S/06-360B
Product group
  • P3811
Type
  • Motor control
Termination Style
  • Screw terminal strip 9-pole
Dimensions and Weights
Dimension: Length
  • 72 mm
Dimension: Height
  • 100 mm
Technical Features
Rated current
  • 6 A
Supply voltage, min.
  • 12 V
Supply voltage, max.
  • 36 V