DSLP2-230L
CITEL Overvoltage protection Typ 2/3 10KA IP20
DSLP2-230L
Manufacturer Part No.
DSLP2-230L
Schukat Part No.
DSLP2-230L
Manufacturer
11 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 7 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 8 Pcs.
Protection level L/N
1.5 kV
Series
  • DSLP2
Dimension: Width
  • 17.9 mm
Dimension: Height
  • 80 mm
Dimension: Depth
  • 38 mm
Weight
  • 54 g
Operating Temperature Min.
  • -40 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Nominal input voltage
  • 230 V
Input voltage min. AC
  • 220 V
Input voltage max. AC
  • 240 V
Load current max.
  • 10 A
Protection level L/N
  • 1.5 kV