ZM146-32.768K-20-12.5P
Abundance ZM 32,768kHz ±20ppm 6,9mm x 1,4mm x 3mm 12,5pF
ZM14632.768ZM14632.768
Manufacturer Part No.
ZM146-32.768K-20-12.5P
Schukat Part No.
ZM14632.768
Manufacturer
2.825 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 12 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 3000 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 25 or multiple of 25)
All prices net plus VAT. We do not deliver to private customers.
Fact Sheet
Series
ZM
Frequency tolerance
±20 ppm
Load capacity
12.5 pF
Ageing, max.
±5 ppm/Jahr
Load, max.
1 µW
Manufacturer
  • Abundance
Series
  • ZM
Product group
  • D9032
Type
  • SMD watch crystal
Dimensions and Weights
Dimension: Length
  • 6.9 mm
Dimension: Width
  • 1.4 mm
Dimension: Height
  • 3 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -40 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 32,768 kHz
Frequency Value
Frequency Unit
  • kHz
Frequency tolerance
  • ±20 ppm
Shock resistance, max.
  • ±3 ppm
Shunt capacity, max.
  • 0.8 pF
Load capacity
  • 12.5 pF
Load, max.
  • 1 µW
Ageing, max.
  • ±5 ppm/Jahr
Safety/Certifications
Insulation resistance, min.
  • 500 MOhm