SO5032-25M-100-3.3V
Abundance SMD quartz oscillator SO5032 CMOS 25MHz 5mm x 3,2mm x 1,3mm
SO5032-25-3.3
Manufacturer Part No.
SO5032-25M-100-3.3V
Schukat Part No.
SO5032-25-3.3
Frequency
25 MHz
Alternative Part Number
  • OSC/SMD-25M-100--20/70-3.3V-SO5032
Dimension: Length
  • 5 mm
Dimension: Width
  • 3.2 mm
Dimension: Height
  • 1.3 mm
Operating conditions
Operating temperature range, min.
  • 0 °C
Operating temperature range, max.
  • 70 °C
Storage Temperature Min.
  • -40 °C
Storage Temperature Max.
  • 85 °C
Technical Features
Frequency
  • 25 MHz
Frequency Value
  • 25
Operating voltage (V)
  • 3.3 V
Power consumption
  • 40 mA
Load capacity, typ.
  • 10 pF
Symmetry at 50% VDD, min.
  • 45 %
Symmetry at 50% VDD, max.
  • 55 %